Dr. n. med. Artur J. Chyrek

dr. n. med. Artur J. Chyrek

Dr n. med. Artur J. Chyrek w 2010 roku ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2011 roku jest związany jest z Zakładem Brachyterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. W 2017 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Radioterapii Onkologicznej. W 2021 r. obronił doktorat dotyczący leczenia raków podstawnokomórkowych skóry z użyciem brachyterapii HDR. Od 2020 roku pełni funkcję Kierownika Pracowni Implantów Stałych (stosowanych w leczeniu raka gruczołu krokowego).

Jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych (PTB, PTRO, ESTRO, GEC ESTRO). Od 2017 jest członkiem grupy roboczej GEC ESTRO zajmującej się leczenia nowotworów skóry, oczu oraz regionu głowy i szyi. Od 2018 roku pełni funkcję Co-edytora w czasopiśmie Journal of Contemporary Brachytherapy.

Od października 2023 roku zajmuje stanowisko asystenta w Katedrze i Zakładzie Elektroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z radioterapii onkologicznej dla studentów Wydziału Lekarskiego.

Autor i współautor wielu artykułów naukowych oraz wykładów na wydarzeniach krajowych i zagranicznych dotyczących radioterapii interwencyjnej (brachyterapii).